• ח"י אלול בחידודון – פאנל חסידי בהנחיית ר' עמי מימון

  ח"י אלול, יום הולדת המאורות הגדולים – רבי ישראל בעל שם טוב מייסד החסידות, ואדמו"ר הזקן – רבי שניאור זלמן מליאדי, מייסד חסידות חב"ד ומחבר ספר התניא והשולחן ערוך.

  יחד עם פאנל חסידי במיוחד, התוועד השדרן החסידי ר׳ עמי מימון עם המאזינים על מהותו של היום הגדול הזה.

  בפאנל השתתפו:

  הרב זאב דב (דובל'ה) הלפרין – צאצא של אדמו"ר הזקן ומראשי ישיבת תות"ל באלעד, הרב שניאור זלמן דייטש – שליח הרבי מלך המשיח בהאדיטש והכנר החסידי ר' מרדכי ברוצקי.

  "גוט יום טוב!" פתח הרב הלפרין את ההתוועדות החסידית בשידור חי, "חי באלול זה אחד הימים המיוחדים. זה היום בו אנו מציינים את המהפכה הרוחנית, המחשבתית, הנפשית והרגשית שעשה אדמור הזקן בעם ישראל".

  הרב שניאור זלמן דייטש שיתף את המאזינים בסיפורי ניסים מיוחדים שקרו בהאדיטש – בציונו הקדוש של אדמו"ר הזקן, וסיפר כיצד ניתן להתברך היום, למרות שלא ניתן להגיע לציון עקב מגבלות הקורונה.

  על מהות ניגוני חב"ד סיפר הרב מרדכי ברוצקי כי "למשל ניגון ד' בבות, הניגון בה"א הידיעה, חיבר אותו אדמו"ר הזקן במשך הרבה שנים. הוא התחיל לחברו עוד לפני שהפך לרבי – לאדמו"ר הראשון של חסידות חב"ד.

  לא סתם בחב"ד יש למעלה מ-500 ניגונים. אדמו"ר הזקן קיבל מהמגיד שלושה דברים, אחד מהם זה סודו של הניגון. כיצד ניתן לגלות את הנפש ע"י "ניגון". משתף הרב ברוצקי את המאזינים.

  במהלך ההתוועדות החסידית, ביקש ר' עמי מימון משליח הרבי מלך המשיח להאדיטש – הרב דייטש, לקבל את כל שמות המאזינים לתפילה ולברכה שנשלחו למערכת ולהזכירם על ציונו הקדוש של אדמו"ר הזקן.

  ההתוועדות החסידית שנמשכה ונמשכה, הגיעה לשלב המעשה בפועל, בהם סיכמו חברי הפאנל יחד עם ר' עמי מימון, שצריך להתחזק בחודש אלול. ולדאוג ליהודים אחרים בראש השנה וביום הכיפורים לתקיעת שופר וכו'.

  "אני מגיל 13 הייתי הולך לתקוע בשופר בבית הרפואה וולפסון בחולון", מספר עמי.

  האזינו לפאנל החסידי המיוחד!