• בעקבות הקורונה: שמחה פרידמן 'שחרר' את "השם ישמרך"

  האם גם אתם חיפשתם את השיר שיתנגן לנו באוזן בזמן הקרוב, שיכניס לנו קצת מצב רוח ויעניק לנו עידוד במקום בידוד? – "השם ישמרך" מגיע אלינו בדיוק בזמן!  • "את השיר הזה שמרתי לאלבום, שאמור לצאת בחודשים הקרובים בעז"ה", אומר הזמר החב"די שמחה פרידמן לחב"ד אינפו. "אבל בעקבות המצב, המילים קיבלו פתאום משמעות אחרת לגמרי, והרגשתי צורך לשחרר אותו כעת כסינגל" • האזינו

  האם גם אתם חיפשתם את השיר שיתנגן לנו באוזן בזמן הקרוב, שיכניס לנו קצת מצב רוח ויעניק לנו עידוד במקום בידוד? – "השם ישמרך" מגיע אלינו בדיוק בזמן!

  "את השיר הזה שמרתי לאלבום, שאמור לצאת בחודשים הקרובים בעז"ה", אומר הזמר החב"די שמחה פרידמן לחב"ד אינפו. "אבל בעקבות המצב, המילים קיבלו פתאום משמעות אחרת לגמרי, והרגשתי צורך לשחרר אותו כעת כסינגל. עם ישראל והעולם זקוק כיום יותר מתמיד למילים חיוביוֹת, אופטימיוּת, אנרגיה טובה, שמחה וכמובן – ביטחון בהשם! זו 'התרופה המוזיקלית' שלי מול נגיף הקורונה המשתולל".

  הסינגל החדש "השם ישמרך" הינו שמיני במספר מתוך אלבום הבכורה ההולך ומתקרב בצעדי ענק, עליו עובד פרידמן במשך 4 השנים האחרונות, כשמתוכו מוכרים לנו היטב הלהיטים "בקרוב (יתגדל)", "נשמה", "לא לפחד" ועוד, כשהשיר האחרון – "עוד יבוא היום" – יצא רק לפני כחודש וחצי ומושמע ללא הרף בתחנות הרדיו השונות.

  את השיר "השם ישמרך" כתבו אלחנן אלחדד ושמחה פרידמן, כשהלחן שייך לאלחנן אלחדד המוכשר. על העיבוד יוצא הדופן אחראי לא אחר מאשר המוזיקאי והמעבד המפורסם אודי דמארי, שהצליח להעניק לשיר את הגוון המדוייק המתאים לו, עם הטאץ' הייחודי ששייך רק לו. אל תפספסו!

  "כולי תקווה שנחזור כמה שיותר מהר לשגרת החיים הרגילה שלנו", מאחל פרידמן, "ובינתיים, כשעשרות אלפים נמצאים בבידוד ביתי, והמצב רק הולך ומחמיר, לפחות שתתנגן לנו בבית מוזיקה טובה, שמחה, מרעננת ומחזקת, ושמתאימה בדיוק לימים כמו אלו. הפסוק אומר "כי בשמחה תצאו", והרבי מסביר שאם רוצים 'לצאת' מכל הדברים הבעייתיים – זה רק מתוך 'שמחה'! אז שנזכה "בקרוב ממש" ש"עוד יבוא היום", ובינתיים הכי חשוב זה "לא לפחד", כי "השם ישמרך"!", מסיים פרידמן את איחוליו, ולנו רק נותר לענות "אמן", להרים את הווליום ולהכניס את השיר לרפטואר שירי האמונה והביטחון שיישארו איתנו מעתה ועד עולם.

  עיצוב עטיפה: יוסי וייספיש. צילום תמונה: חיים טויטו.

וידאו
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array