• חינוך בטאצ' אישי: בועידת המחנכים נחשף ה'חסידומט'

   צפיות
   184 וידאו שיתוף

   חינוך בטאצ' אישי: בועידת המחנכים נחשף ה'חסידומט'   [contact-form-7 404 "לא נמצא"]

   ועידת המחנכים הארצית נפתחה אתמול במלון "ניר עציון" בהצגת מיזם חדשני לבתי הספר, תלמודי התורה תיכונים וכלל מוסדות החינוך.

   במושב הפתיחה הוצג לראשונה פיילוט חינוכי-חסידי, שהופעל בשנה האחרונה בתלמוד תורה דברי מנחם חב"ד בנתניה, בהנהלת הרב יגאל פרחן.

   בית ספר מתוקשב

   במרכז הפתרון מכשיר "קיוסק" דיגיטאלי, עם כרטיס אישי לכל תלמיד באמצעותו הוא יכול להתעדכן כל העת בפירוט הניקוד שלו, ולרכוש במקום פרסים ומתנות לפי כמות הנקודות שברשותו.

   החזון של ה"חסידומט" הוא, לתת לכלל התלמידים תחושת שייכות ודירבון במבצעי הניקוד בתלמוד תורה, וליצור כל העת "חשמל באוויר" לצד הנגשת המבצעים בכלים עכשווים ומתוקשבים.

   תגמול דפירצנאלי

   המיוחד בפתרון זה הוא שהניקוד ניתן באופן דפירצנאלי לכל תלמיד בהתאמה ליכולתיו, זאת לצד שקיפות מלאה בין המורה לתלמיד (דף חשבון אישי לתלמיד).

   כך למשל, ניתן לתגמל למשל תלמיד "חזק" על  ב100 נקודות דף גמרא שלם, ותלמיד מתקשה ב-100 נקודות על רבע עמוד מכיון והניקוד הוא אישי ומופיע רק במכשיר התלמיד המתקשה יגיע לאותה תוצאה כמו התלמיד ה"חזק" במידת מאמץ שווה.

   פיילוט מוצלח של שנה

   הפיילוט בוצע בתלמוד תורה חב"ד נתניה בשנה האחרונה על ידי יוזם הרעיון הרב מאיר מור יוסף ומתוך ראיה חינוכית מקורית של מנהל הת"ת הרב יגאל פרחן.

   כך שלא עבר זמן רב מאז הפעלתו ובתלמוד תורה הורגשה חיות חדשה בכל מבצעי הלימוד ובקידומם של תלמידים "שקופים".

   ב"חנות" שבתוך החסידומט יכול התלמיד לרכוש חטיפים, ספרים, תוכי ואף פרס מקורי של "שעת פגישה אישית עם המנהל"..

   החסידומט שפותח ע"י חברת 'שיפטמדיה' – פתרונות אינטרנט (מפעילת פרוייקט חב"ד על אתר) בהנהלת ר' יוסי מור יוסף. מתוך חשיבה משותפת עם צוות ת"ת חב"ד נתניה, והוצג למחנכים על ידי המחנך הרב מאיר מור יוסף (רכז חינוכי), שהציג את החסידומט ואת כל הרעיון החינוכי סביבו במושב הפתיחה של ועידת המחנכים.

   תגיות:

   אין אפשרות להגיב לכתבה זו.